2018-11-03

Winylowe nowości z Pasażera plus uzupełnienia...

"Druga Stilonka" Celi nr 3, dwa albumy Bulbulators ("Aut pounk Aut NIhil" i "Punkophilia") oraz "Tribute to Dezerter - Nie ma zagrożenia jest Dezerter" to ostatnie winylowe świeżasy z Pasażera, które właśnie trafiły do naszego sklepu.

LP CELA nr 3 - Druga Stilonka
"Druga Stilonka" to winylowa kontynuacja albumu "Stilonka" wydanego przez firmę Pasażer w 2014 roku. Tym razem na winyl trafiła kolejna porcja nagrań z trzech demówek Celi nr 3 nagranych w latach 80-tych ub wieku. Na zawartość "Drugiej Stilonki" składają się utwory z drugiej i trzeciej demówki zespołu. Cześć nagrań nie była publikowana na kompaktowym wydawnictwie "Dedykacja dla Kurdupla". Album zawiera wkładkę prezentującą materiały archiwalne z okresu powstania nagrań.
Klasyka polskiego melodyjnego punka 77 z lat 80-tych.

LP BULBULATORS - Punkophilia
Winylowa wersja trzeciego albumu Bulbulators z 2005 roku pt. "Punkophiklia". Kilka utworów z tej płyty to już zespołowe klasyki takie jak „Ulubieńcy kobiet”, „Bieda” czy „10 powodów”... 12 autorskich kompozycji zespołu uzupełnia cover Tzn Xenna pt. "Guma" z udziałem „Zygzaka”. Ponadto poza podstawowymi instrumentami na płycie pojawiają się gitara akustyczna, pianino i sekcja dęta...

LP BULBULATORS - Aut Punk Aut Nihil
Winylowa wersja czwartego albumu Bulbulators pt. "Aut Punk Aut Nihil" z 2007. Pośród 12 kompozycji zawartych na płycie dominują utwory własne zespołu ale jak zwykle mamy też kilka mocnych strzałów w postaci coverów. Tym razem wybór padł na utwory z repertuaru Ramones i Cz. Niemena.

2LP VA - Nie ma zagrożenia jest Dezerter - Tribute To Dezerter
Po 12 latach od premiery podwójnego albumu CD z coverami Dezertera przyszedł czas na wersję winylową. Firma Pasażer z racji pojemności płyt winylowych okroiła nieco repertuar z wydania kompaktowego dorzucając jednak 8 utworów w wykonaniu kapel, których nie było na pierwotnym wydaniu płyty. Zatem do drużyny dołączyli: CASTET, AFTER LAUGHTER, LAZY CLASS, ASTRID LINDGREN, GOVERNMENT FLU, INKWIZYCJA, WATCHING ME FALL oraz POLIKARPA Y SUS VICIOSAS z Kolumbii.
Wzorem wydania na CD pierwsza płyta zawiera wersje coverów w stylu hc/punk, a druga odjazdy w strone innych gatunków stylistycznych.

Poza nowymi pozycjami załataliśmy oczywiście kilka dziur w ofercie i część pozycji, których ostatnio brakowało - zarówno winylowych jak i wydanych na CD - ponownie jest do waszej dyspozycji.... Zatem - jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił - śmiało można sięgać po albumy m.in. Dezertera, Aliansu, 1984, Castetu, Dzieci Kapitana Klossa, Inkwizycji, Ulicznego Opryszka i wielu innych...

Sprawdź:
pixel