2021-09-10

Pierwsze dwa albumy De Press... Winylowe wznowienie firmy Apollon Records.

Z okazji 40 lecia 1 wydania, norweska wytwórnia Apollon Records wznowiła na winylu dwa pierwze albumy DE PRESS, polsko-norweskiej grupy założonej w roku 1980 przez Polaka – Andrzeja Dziubka oraz Norwegów Jørna Kristensena i Ole Snortheima.
 
Debiutancki album pt "Block to Block" to energetyczny miks punk rocka z tradycyjną muzyką góralską spod Tatr, który działa na słuchaczy jak dynamit. Teksty po polsku, angielsku i rosyjsku, a na płycie kilka killerów takich jak "Kic Me Rusia", Tavarish", "Moniuments", "Kalhoz" czy mega hit "Bo jo cie kochom".
Album wyprodukowany przez Johna Leckie wydany został w 1981 roku pod nazwą własnej wytwórni zespołu Syberia Music. W 2003 roku płyta ukazała się na CD w Polsce.
Wcześniej dostępna tylko w Norwegii i tam uznana za najważniejszą norweską płytę rockową XX wieku, stała się równocześnie jedną z najważniejszych płyt polskiego rocka.

Drugi album De Press nosi tytuł "Product", utrzymany w stylu bliższym nowej fali i cold wave niż jego poprzednik. Został wyprodukowany przez Johna Leckie i wydany w 1982 roku przez Syberia Music. W 2013 roku płyta ukazała się na CD w Polsce.

Oba albumy przed wznowieniem w wersjach winylowych poddano remasteringowi i wydano z zachowaniem oryginalnej szaty graficznej.

Zamów:

---> CD / LP DE PRESS

pixel